Home » 5 aktsiat, mille 1 aasta tootlus on üllatavalt kõrge

5 aktsiat, mille 1 aasta tootlus on üllatavalt kõrge

Viimane aasta oli aktsiaturgudel küll turbulentne, kuid samal ajal, kui enamus inimesi on pööranud pilgud ainult Teslale (1 aasta tootlus 49.29%) või Bitcoinile (1 aasta tootlus -24.68%), on tegelikult sajad ettevõtted saavutanud aktsiaturgudel suurepäraseid tulemusi – ja jätkavad seda trendi ka sel aastal.

(Lisamärkus: mõned, sh Robert Kiyosaki, arvavad, et Bitcoin on väljapääs inflatsiooni eest, kuid -24%-se tootlusega aastas on raske näha, kuidas see väide vett peaks pidama).

Siin on 5 aktsiat, mis on 1 aasta lõikes väga kõrge tootlusega, ehkki need firmad ei pruugi kuuluda paljude investorite portfelli (ja paljud investorid pole neist firmadest isegi midagi kuulnud).

Pea silmas, et need on vaid 5 kõrge tootlusega aktsiat, ent sarnase või veel parema tulemusega aktsiaid võib olla sadu teisigi. Igaühe enda vastutusel on teha ise enne investeerimist turuanalüüs.

Alcoa Corp (AA): 1 aasta tootlus 218.62%

Alcoa on 1888. aastal loodud Ameerika tööstusfirma, mille näol on tegemist maailma suuruselt kuuenda suurima alumiiniumitootjaga. Ettevõtte aktsia hind on vaikselt kerkinud alates 2020. aastast ning maksab ka natuke dividende: 0.44%.

Üks viimastest Alcoa aktsia hinna kasvudest on tingitud faktist, et aktsia lisati S&P MidCap 400 indeksisse. Kuna alumiinium on äärmiselt oluline materjal, on ka selge, miks Alcoa aktsia on niivõrd tugeva sooritusega.

Mosaic Co (MOS): 1 aasta tootlus 95.06%

Mosaic Co on veel üks paljudele tundmatu firma, mille viimase aja tootlus on olnud märkimisväärne. Nagu on näha ülalpool olevast 6 kuu graafikust, on aktsia hind raketina tõusnud. Ettevõtte P/E suhtarv on samuti vaid 14 ning Mosaic maksab ka väikestviisi dividende.

Mosaic on Floridas asuv kaaliumkloriidi ja fosfaatväetise tootja, olles seejuures suurim selline tootja Ameerikas.

Occidental Petroleum Corporation (OXY): 1 aasta tootlus 88.73%

OXY on Ameerikast pärit (ja 1909. aastal loodud) keemiafirma, mis tegeleb peamiselt petrooleumipõhiste toodete valmistamisega. Ehkki üldise rohesuuna tõttu ei võiks uskuda, et õliga tegelev firma õitseks nii säravalt, teatas Occidental hiljuti, et nende eesmärk on 2040. aastaks saavutada 0 kasvuhoonegaasi eesmärk. Selle eesmärgi seadmisega oli OXY esimene taoline Ameerika suur gaasifirma.

OXY aktsia on viimasel aastal kõvasti kerkinud ning on nüüd saavutanud oma kogu aja kõrgeima hinna. Firma P/E suhtarv on 27.05, mis pole küll kõige madalam, ent muudab OXY endiselt ahvatlevaks investeeringuks paljude jaoks.

Golden Ocean Group (GOGL): 1 aasta tootlus 83.31%

Norra transpordifirma Golden Ocean Group on ilmselt enamikele täiesti võõras nimi, kuid ometigi on firma saavutamas aina paremaid tulemusi aasta-aastalt. Mis veelgi enam, GOGL on mitmetele investoritele portfelli jõudnud just oma dividendimaksete pärast, mis võivad paremal aastal ulatuda isegi 30%-ni!

Ka ettevõtte P/E suhtarv on üksnes 4.21 ning aktsia hind on tänaseks jõudnud ca 11 dollari kanti, mis on endiselt siiski üpris odav. Viimase aasta majandusnumbrid on jätkuvalt tugevad, mistõttu võib uskuda, et Golden Ocean Group jätkab tugevat kasvu.

Kroger Co (KR): 1 aasta tootlus 69.69%

Kroger on Ameerika suuruselt teine jaekaupluste kett, jäädes napilt Walmarti taha. Viimase mõne kuu jooksul on aktsia hind teinud tempoka tõusu, tõustes ligi 60 dollari piirini. P/E suhtarv on ettevõttel küll üsna kõrge, kuid see-eest maksab Kroger ka dividende (1.43%).

Krogeri viimase aja suure kasvu taga on potentsiaalselt Covid-19 mõju, mistõttu inimesed kippusid rohkem toitu koju hankima kui muidu (ning kuna väljas käia ei saanud, tuli rohkem toidupoodi külastada). Ettevõte andis teada hiljuti tugevatest müüginumbritest, mis ongi ilmselt seotud koroonaga ning seega ei pruugi olla hiljutine aktsia hinna tõus sugugi püsiv kasv – seda tasub kindlasti arvesse võtta, kuna Krogeri aktsia hind võib vabalt langema hakata koroonaviiruse stabiliseerumisel. Saab näha, kas Krogeri aktsia suudab endiselt veel kerkida või tuleb tagasi allapoole.

Kuigi Kroger on suur ja vana ettevõte, tasub kindlasti enne investeerimist mõelda eetilisele küljele. Paljud Krogeri tooted on täidetud kahjulike E-ainetega ning on kaugel tervisliku toitumise põhimõtetest. See, kas Kroger on hea investeering, jääb seega iga investori südametunnistuse otsustada.


#ElaEksponentaalselt