Home » Suurima tootlusega krüptorahad. Kusjuures, Bitcoin pole kaugeltki esimesel kohal

Suurima tootlusega krüptorahad. Kusjuures, Bitcoin pole kaugeltki esimesel kohal

Pole mingi saladus, et paljud inimesed on krüptoraha abil kogunud suuri rikkuseid. Ameerikast leiab kümneid lugusid noortest, kes ostsid aastaid tagasi endale Bitcoine või muid krüptosid ning teenisid sadu tuhandeid (või isegi miljoneid), kui krüptomündi hind tõusis kõrgustesse. Erik Fineman ostis vaid 11-aastaselt 1000 dollari eest Bitcoine, teenides hiljem sadu tuhandeid.

Tänaseks on see mull lõhkemas. Ehkki paljud lootusrikkad inimesed proovivad hüpata krüptorongile, lootuses teenida elumuutva miljoni, on fakt see, et krüpto hinnad ei jätka igavesti tõusmist. Veelgi enam, miljonid inimesed ei taju tegelikult majanduse reaalset käekäiku ega seda, kuidas majandus üldse töötab. Puudulikud majandusteadmised kütavad ainult lootusrikast krüptoostude sööstu, mille tulemuseks võib peatselt olla ümmargune null.

Krüptoinvesteeringute maailm näib hetkel jooksvat puhtalt naiivsel lootusel, mida ärgitavad üles suurimad kasusaajad: mõned mõjukad avaliku elu tegelased (eesotsas Elon Muskiga), kellel on ilmselgelt endal suur kasu lõigata krüptode hinnakõikumistest. Selliste kujude teadaannete tuules antakse liialt palju lootust inimestele, kes panevad oma viimsedki säästud krüptodesse, ent reaalsuses ei taju nad seda, mis nende raha perspektiiv üldse on.

Krüptode hind tõuseb üksnes tänu inimeste tormijooksule. Kui aga tekib hirmujooks, mille käigus rohkem inimesi oma raha välja võtavad, kukub see kõik kokku, pankrotistades ülejäänud inimesed. Kujuta ette Jenga mängu: kui mõned üksikud tükid välja võtta, hakkab torn natuke kõikuma. Kui aga väga palju tükke välja võtta, kukub torn kokku ning kõige rohkem kannatavad need, kes on torni allotsas, sest neile kukub kogu torn peale. Krüptode puhul on nendeks emad-isad, kes panid oma säästud krüptodesse lootuses, et nad saavad maksta ära kodulaenu. Paraku ei hoia krüptomaailma üleval mitte miski ning miski ei kaitse ka naiivseid inimesi.

Rääkides naiivsetest inimestest, siis hiljutise uuringu kohaselt elab 70% milleeniumilastest elavad palgapäevast-palgapäevani. Kui nad aga kaotavad kogu vara oma hinge tagant (mille nad on investeerinud krüptodesse), muutub nende finantsiline seis veelgi halvemaks – nad elavad juba niigi vaevu ära ning igasuguse kaitseta krüptomaailm võib tuua kaasa tuhandete inimeste täieliku pankrotistumise.

Jättes aga negatiivne osa kõrvale, siis tõepoolest – krüptodega on võimalik raha teenida, kui sa juhtud peale õigele ajale, õigele krüptole ning sul on kuhjaga julgust.

Siinkohal olgu öeldud, et analüütikud juba ennustavad Bitcoini langemist, seega võib-olla on aeg mõelda Bitcoinide müümisele või müügiorderite tegemisele? Siinkohal pole tegemist soovitusega ning samuti ei soovita me astuda krüptomaailma, ent kui sa tahad sellest siiski osa saada ja oled enda jaoks riskid selgeks teinud (ja riskid on sinu jaoks aktsepteeritavad), siis tee krüptoinvesteeringuteni on vaba.

Alljärgnevalt toome välja mõned krüptorahad, mille sooritus on olnud märkimisväärselt hea (ning Bitcoin pole seejuures sugugi nimekirja tipus), juhul, kui oled huvitatud Bitcoini alternatiividest.

Vaadates allolevaid krüptorahade hindu, siis mis sa arvad: kas osta või müüa?

1. Dogecoin (1 aasta tootlus: 8056%)

Oeh, Dogecoin… See tuli, inimesed naersid, investeerisid, teenisid hulga raha ja nüüd on Dogecoin surnud. Olgu, mõistagi ei ole välistatud, et Doge tõstab kunagi veel pead, ent isegi tulihingelised krüptosõbrad tunnistavad, et Dogel pole enam mingit tulevikku.

Siiski suutis tore 1 aasta lõikes toota üle 8000%-se tootluse, näidates selgelt, et kui oled õigel ajal õiges kohas, on teenimisvõimalus võimalik.

2. Binance Coin (1 aasta tootlus: 1743%)

Binance Coin on Binance krüptorahade vahetusplatvormi nimikrüpto, mida kasutatakse ka näiteks selleks, et tasuda Binance’i platvormil vahetustasusid. Binance Coin on olnud üsna tugev krüptoraha oma olemuse tõttu: selle aga on siiski maailma suurim krüptoplatvorm.

Kuna Hiina keeras krüptokraanid täielikult kinni, siis on BNB hind ka langenud, ent Binance’i seose tõttu pole see nii palju kannatanud kui teised krüptod. Aasta lõikes suutis igatahes Binance Coin toota üle 1700% suuruse tootluse, mis on isegi krüptomaastiku kohta märkimisväärne number.

3. Cardano (1 aasta tootlus: 1452%)

Cardano tugeva soorituse taga on suuresti selle taust: tegemist on ühe kunagise Ethereumi kaaslooja valmistatud krüptorahaga. Paljud krüptosõbrad eelistavad Cardanot puhtalt selle tehnoloogilise külje tõttu: nimelt olevat Cardano justkui parandatud versioon Ethereumist.

Sarnaselt ka teistele krüptorahadele on Cardano aga väga volatiilne, just nagu nähtub ülalolevast pildist. Hiina piirangud mõjuvad ka Cardanole, seega õhus on küsimus: kas on aeg Cardanot osta või müüa?

4. Ethereum (1 aasta tootlus: 701%)

Ether on populaarsuselt teine kõige olulisem krüptoraha, mis käib visalt Bitcoini kannul. Üldiselt liigub Ethereumi hind samas sammus Bitcoiniga – samas aga võib ka juhtuda, et need, kes võtavad raha välja Bitcoinist, paigutavad selle just Etherisse. Ethereumi on võetud nö järgmise Bitcoinina ning samas usuvad paljud, et Ethereum on turvalisem ning tehnilisest perspektiivist rafineeritum kui Bitcoin.

Kas Ethereum suudab ületada Bitcoini või jääb see alati nö hõbedaks Bitcoini kõrval, see küsimus on endiselt õhus, eriti käimasolevate regulatsioonide valguses.

5. Bitcoin (1 aasta tootlus: 239%)

Olid ajad, mil Bitcoin tootis tuhandeid protsente tootlust, ent nüüd on see hääbunud – selle asemel on Bitcoini hind muutunud Ameerika mägedeks. Nagu näha ülalolevast graafikust, on ka viimane kuu olnud täis metsikuid hinnakõikumisi. Bitcoini hind pole suutnud juba pikka aega ületada oma tipphetke, olles nüüd kinni ca 30 000 – 35 000 dollari piiri vahel.

Bitcoin on aga endiselt massiliikumise krüptoraha, millesse panustab raha sisuliselt igaüks, kes vähegi krüptosid puutub. Siiski võib uskuda, et viimaste uudiste valguses ei pruugi Bitcoin enam kunagi näha selliseid hinnapunkte nagu see mõnda aega tagasi saavutas.

Allikad:


#ElaEksponentaalselt