Home » 5 alahinnatud, ent väärtuslikku aktsiat, mida analüütikud soovitavad

5 alahinnatud, ent väärtuslikku aktsiat, mida analüütikud soovitavad

On olemas dividendiinvestorid, st investorid, kes valivad oma portfelli võimalikult kõrge dividenditootlusega aktsiaid. On investoreid, kes otsivad ükssarvikuid ning suure tuleviku kasvupotentsiaaliga ettevõtteid.

On aga ka selliseid investoreid, kes otsivad nö peidetud aardeid: alahinnatud aktsiaid, mis on tegelikult väga väärtuslikud, ent pole saanud võib-olla nii palju meediakära (nagu Tesla) või kes on ühel või teisel põhjusel jäänud suuremast rambivalgusest välja ning pole seega laiemal mastaabil investoritele huvi pakkunud.

Alahinnatud aktsiad on madalama aktsiahinnaga ettevõtted, mille tulu ja üldised majandusnäitajad on väga tugevad, kasumid on pidevas kasvus ning suure tõenäosusega võivad need ettevõtted oma tootlust mitmekordistada. Selliste aktsiate leidmiseks pööratakse tavaliselt tähelepanu hinna ja tulu suhtarvule – alahinnatud aktsiate P/E suhtarv on võimalikult madal.

Suhtarv ei ole kuulikindel näitaja ning ainuüksi selle alusel ei tasu kindlasti otsuseid teha. Parimad alahinnatud aktsiad on sellised, millel on reaalne kasvupotentsiaal: firmad, kes on käima löömas uusi suurprojekte, kes loovad revolutsioonilisi tooteid, kes paistavad silma suurte kasumite ja tugeva finantskasvu poolest ning kes on oma valdkonnas tipptegijad.

Alljärgnevalt toome välja 5 sellist aktsiat, mis võivad analüütikute ja ekspertide sõnul olla väga väärtuslikud (ehkki paljud investorid ei tule isegi selle peale, et nende aktsiate poole vaadata).

Huvitav fakt: Ameerika suurfirma General Electric Company (GE) üks loojatest oli Thomas Edison ning ettevõtte P/E suhtarv on hinnanguliselt 51.15.

1. Intel (INTC)

Inteli hind kukkus vahepeal, kuna kõik tormasid ostma Nvidia ja AMD aktsiat, arvates, et Inteli aktsia hind käib omadega täiesti põhja aeglase kiibitootmisprotsessi pärast. Sestap on nüüd Inteli hind võrdlemisi madal: ca 55 USD, samas Nvidia aktsia hind on suisa 10 korda kõrgem, umbes 560 USD ringis.

P/E suhtarvu vaadates on Intel targa investori unelm: Inteli P/E suhtarv on hetkel 12.44, Nvidial aga 81.56.

Ehkki Nvidia pakub ilmselgelt Intelile kõva konkurentsi, pole mitte mingit põhjust uskuda, et see kuidagi ohustaks Inteli edu. Intel on endiselt oma valdkonna üks suurimaid tegijaid ning ei kao mitte kuhugi. Just vastupidi: analüütikud usuvad, et Inteli hind ei jää kindlasti pikas perspektiivis nii madalale tasemele nagu see on täna.

2. Daimler AG (DAI)

Kes ei ole just suur autosõber, selle jaoks on Daimleri nimi ilmselt natuke tundmatu, ent tegemist on ei kellegi vähemaga kui Mercedes-Benzi tootjaga.

Mercedes-Benz on väga tuntud luksusbränd, mille tugevust ei saa eitada isegi need, kes brändi suhtes ei tunne huvi. Stabiilse tausta ja pika ajaloo tõttu on Daimler AG tuntud ka hea aktsiana, mida kasutada pika perspektiiviga portfellis.

Ehkki Daimlerit on kimbutanud mitmed mured (nagu iga autotootjat rohepöörde ajal), on ettevõtte majandusnäitajad endiselt hiilgavad. Daimleri P/E suhtarv on üksnes 10.23, ettevõte maksab dividende ning on tugevalt turule tulemas oma elektriautodega, mis annab tuleviku suhtes veelgi rohkem potentsiaali.

3. ING Groep (INGA)

Pangandus on viimastel aastatel saanud suure löögi mitmete skandaalide tõttu, mis on varjutanud kogu valdkonda nii tugevalt, et paljud investorid ei julge enam pangandusaktsiaid osta. Hollandi ING Groep ei ole samuti skandaalidest vaba, ent see ei ole kõigutanud panga aktsiat, mis on viimasel aastal eriti jõudsalt kasvanud.

Ettevõtte P/E suhtarv on 15.10 ning ING on seejuures ka dividendiaktsia.

4. Verizon (VZ)

Verizon ei ole eurooplaste jaoks nii suur nimi, ent USA-s on Verizon kõige tunnustatum võrguteenuste pakkuja. Hetkel räägivad kõik Verizoni 5G revolutsioonist, millega Verizon turgu domineerib ning samuti on ettevõte võitnud endale USA valitsuselt levialaõiguseid suurel määral.

Verizoni P/E suhtarv on vaid 12.46 ning seejuures on tegemist kopsakalt dividende maksma firmaga (dividenditootlus 4.42%).

5. FirstEnergy Corp (FE)

FirstEnergy Corp on USA-s Ohios tegutsev elektrifirma, mis varustab elektriga üle 6 miljoni kliendi USA-s. Ettevõte on järjepidevalt tootnud häid tulemusi, olles ka viimasel kvartalil ületanud ootuseid. Mai 2021 seisuga on FirstEnergy P/E suhtarv 15.37 ning lisaks maksab ettevõte ka dividende (dividenditootlus üle 4%).


#ElaEksponentaalselt