Home » 5 eriti kõrge dividendimaksega aktsiat

5 eriti kõrge dividendimaksega aktsiat

Dividendid on üks peamiseid põhjuseid, miks sa võiksid oma raha investeerida. Kui paljud inimesed loodavad aktsiatesse investeerides teenida raha hinnavahedelt, müües aktsiad maha kõrgema hinna juures kui ostetud sai, siis tegelikkuses on dividendipõhine investeerimine just see, millesse enamjaolt peaksid panustama, kui tahad oma raha kasvatada.

Aktsiatega kauplemine on stressirohke, mõttetult hüplev ning ei tooda mitte kellelegi kasu: sinu ainus lootus on teenida raha siis, kui aktsia hind muutub sulle sobivas suunas.

Dividendid toovad aga rahumeelselt sulle regulaarset lisasissetulekut, hoolimata sellest, mis parasjagu toimub. Aktsia hind võib olla isegi natuke madalam kui sinu ostuhetkel, aga sa teenid ikkagi raha, sest ettevõte maksab sulle dividende.

Dividendiinvestorina saad sa teenida lisaraha igal ajal, lihtsalt selle eest, et oled vastavaid aktsiaid ostnud. Investeeri raha ja oota, kuni dividendid tulevad: see ei saaks olla enam lihtsam.

Kõik ettevõtted ei maksa dividende, samuti võivad dividendimäärad oluliselt erineda. Kui su eesmärk on saada oma rahast võimalikult palju, on muidugi mõistlikum valida aktsiad, mille dividendimäärad on võimalikult kõrged.

Alljärgnevalt toome välja mõned aktsiad, mille dividendimäär on minimaalselt 7%.

Miks valisime just need 5 firmat

Kõrge dividendimaksega firmasid on palju, kuid alljärgnevaad 5 valisime välja mitmel põhjusel. Esiteks, allolevad firmad on eelkõige pärit tugevama majandusega piirkondadest (nagu Ameerika Ühendriigid või Euroopa), mitte nõrgematest riikidest (nagu Brasiilia). Tugev majanduskeskkond on juba oluline faktor, mis võib suuresti mõjutada ettevõtte käekäiku.

Teiseks, allolevate firmade P/E suhtarv on mõistlik, mis näitab, et ettevõtte aktsia on mõistliku hinnaga või isegi natuke madal. Isegi dividendiinvestorina ei taha sa kunagi ülehinnatud firma aktsiaid hoida.

Kolmandaks, oma roll on ka ettevõtete tegevusalal. Vältisime teadlikult valdkondi, mille tulevik ei pruugi olla garanteeritud – nagu näiteks õlifirmad, mille tulevik võib olla hägune, kui roheenergia levib rohkem.

Soovitame ka sul enne aktsiate ostmist mõelda erinevatele faktoritele ning arvestada firmade tausta, üldist majanduskeskkonda ning ka tegevusala lisaks firma üldistele majandusnäitajatele.

Golden Ocean Group Limited (GOGL)

Dividendimäärkõikuv, tihtipeale vahemikus 10-25%
Aktsia hind8.87 USD
P/E suhtarv4.94

Golden Ocean Group Ltd on üks põnev firma, millest enamus inimesi ei kuule oma eluaja jooksul. Tegemist on Norra veofirmaga, mis tegeleb toormete tarnega: 58% nende tegevusest on seotud rauamaagi tarnega.

Ettevõtte dividendimäär pole küll ülemäära stabiilne: dividendimaksed on olnud minevikus näiteks isegi ligi 2 dollarit aktsia kohta, ent viimane makse oli tagasihoidlikum 0.85 USD aktsia kohta.

Siiski on Golden Ocean maksnud dividende pidevalt ning arvestades aktsia madalat hinda võib tegemist olla väga väärtusliku investeeringuga, eriti, kui firma dividendimäär satub jälle olema üle 20% (mida see on tihtipeale olnud).

Sculptor Capital Management Inc. (SCU)

Dividendimäär16.21%
Aktsia hind21.40 USD
P/E suhtarv21.13

Sculptor Capital on Ameerikast pärit varahaldusfirma, mille tegevus keskendub peamiselt Ameerika pensionifondidele. Viimati maksis ettevõte dividende 0.58 USD aktsia kohta ning kusjuures, firma on isegi ületanud ootuseid nii oma dividendimäära kui ka käibenumbrite osas.

Lisaks, firma on maksnud dividende regulaarselt juba alates 2008. aastast.

Annaly Capital Management, Inc. (NLY)

Dividendimäär10.69%
Aktsia hind8.23 USD
P/E suhtarv4.23

Annaly Capital on teine Ameerikas tegutsev varahaldusfirma, mis investeerib peamiselt kinnisvarasse ja laenudesse (nii eraisikutesse kui ka firmadesse). Kusjuures, Annaly Capital Management on üks suurimaid taoliseid ettevõtteid.

Viimaste andmete kohaselt maksab Annaly Capital dividende 0.22 USD aktsia kohta.

AGNC Investment Corp (AGNC)

Dividendimäär9.31%
Aktsia hind15.47 USD
P/E suhtarv5.79

AGNC on veel üks Ameerikast pärit firma, mis tegeleb eelkõige kinnisvarainvesteeringutega. Viimastel andmetel maksab AGNC dividende 0.12 USD aktsia kohta.

AGNC aktsia ei ole kindlasti nii “põnev” kui trendiaktsiad (nagu Tesla), aga tegemist on stabiilse rahuliku aktsiaga, mis on tagatud isegi siis, kui majanduses tekib probleeme. Just selle stabiilsuse pärast soovitavad eksperdid AGNC-d dividendiinvestoritele.

NEWTEK Business Services Corp (NEWT)

Dividendimäär9.41%
Aktsia hind27.63 USD
P/E suhtarv7.71

Newtek tegeleb erinevate ärilahendustega, mis on suunatud Ameerika väikefirmadele ja keskmise suurusega firmadele. Nende teenuste hulgas on sisuliselt kõik alates kindlustusest kuni äritarkvara ja isegi veebimajutuse ning serveriteni.

Ettevõte on saanud üpris häid hinnanguid ekspertidelt, olles viimasel ajal ületanud ka ootuseid – ka NEWT aktsia hind on olnud tõusuteel, mis tähendab, et tegemist on potentsiaalselt tõusval teel oleva dividendiaktsiaga.

Allikad:


#ElaEksponentaalselt