Home » 4 ülehinnatud aktsiat, mida ei tasu 2022. aastal osta

4 ülehinnatud aktsiat, mida ei tasu 2022. aastal osta

Hea diili leidmine on alati tore, aga veelgi enam siis, kui leiad hea tehingu aktsiaturul. Iga investor tahab leida häid kasvuvõimalusi, investeerides alahinnatud aktsiatesse.

Samal ajal on aga aktsiaturg täis ahvatlevaid lõkse: ettevõtteid, mis võivad olla tugevad või väga tuntud, aga aktsia hind võib seejuures olla ülehinnatud. Algajad investorid võivad langeda selliste firmade lõksu, arvates, et tuntud firma aktsia ostmine on mõistlik, ent kui nad ei märka, kuivõrd ülehinnatud aktsiaga tegemist on, võivad nad raha kaotada kord, kui aktsia hind hakkab allapoole tulema.

Ehkki aktsia hind võib alati kõrgemale tõusta, võib väga kõrge P/E näitaja viidata vastupidisele trendile. Pea meeles ka seda, et ülehinnatud aktsia hind ei tähenda sugugi, et firma on halb – vastupidi, ettevõte võib olla väga tugeva sooritusega, aga aktsia hind ei ole lihtsalt väärt investeerimist.

Alljärgnevalt toome välja mõned ülehinnatud aktsiad, mida analüütikud ei soovita hetkel hoida, kuna nende aktsiate hind võib peatselt langeda.

Shopify (SHOP)

Shopify on tuntud platvorm, mille kaudu saavad väikeettevõtjad luua endale veebipoe. Tänaseks on Shopify poode juba ligi 2 miljonit. Ka ettevõtte P/E näitaja ei ole niivõrd hull, seega võiks oletada, et Shopify on turvaline aktsia.

Paraku aga on ettevõtte majandustulemused olnud viimasel ajal kehvad ning SHOP on ca 120% kõrgema hinnaga kui tööstuse keskmine. Ehkki ettevõte on endiselt edukas, ei ole analüütikud eriti altid hetkel seda aktsiat soovitama.

Nvidia (NVDA)

Nvidia aktsia on viimasel ajal olnud meeletu kasvuga, eriti, kuna mitmed tehnikaaktsiate ostjad on liikunud teistelt firmadelt (nagu Intelilt) Nvidiale. Kuna Nvidia on niivõrd vana ja tunnustatud firma, on üldiselt peetud seda turvaliseks aktsiaks.

Nvidia P/E näitaja on hetkel aga 69.44 ning paljud usuvad, et aktsia hind on jõudnud oma tipuni, tulles peatselt tagasi alla. Mõned isegi usuvad, et Nvidia ei suuda lihtsalt piisavalt häid tulemusi enam toota selleks, et investoritele piisavalt tulu tuua.

Paljud analüütikud ei suuda enam näha Nvidias kasvupotentsiaali ning ehkki ettevõttel läheb hästi, ei pruugi see olla parim aktsia, mida hetkel osta või hoida.

Tesla (TSLA)

Tesla on olnud kuum aktsia nii suuremate kui väiksemate investorite hulgas. Tesla aktsia hind võib hetkel olla meeletult kõrge, aga see ei tähenda sugugi, et see tähendab head. Vastupidi, Tesla aktsiast on saanud omamoodi fenomen: paljudel investoritel on Tesla suhtes pime lojaalsus ning seega kipub aktsia hind aina tõusma ilma igasuguse põhjuseta.

Analüütikud usuvad, et Tesla aktsia on ülehinnatud suisa 1 triljoni dollariga ja see võib olla hirmutavalt täpne hinnang. Tesla pole tootnud nii häid tulemusi nagu on loodetud ning nüüd, mil paljud teised tuntud autotootjad tulevad välja oma elektriautodega, on vaid aja küsimus, millal Tesla aktsia hind hakkab kukkuma ja jõuab õiglasema hinnani (milleks võib analüütikute kohaselt olla umbes $150).

Roku (ROKU)

Roku aktsia on viimased 6 kuud juba langenud, olles nüüd jõudnud ca $125 juurde, ehkki ettevõtte 52 nädala kõrgeim punkt on olnud suisa $489 juures.

Hiljutine langus pole suur üllatus, kuna Roku kasv pole olnud viimasel ajal tugev ning nende majandusnäitajad ei ole suutnud täita investorite ootuseid. Paljud Wall Streeti analüütikud on Roku suhtes skeptilised ning ei soovita Roku aktsiat hoida, kuna Roku ei näita hetkel mingit kasvupotentsiaali.

Allikad:


#ElaEksponentaalselt