Home » 5 aktsiat, millele analüütikud ennustavad suurt tähelendu 2023. aastal

5 aktsiat, millele analüütikud ennustavad suurt tähelendu 2023. aastal

Hoolimata praegusest turbulentsest börsiseisust on analüütikud mitmete firmade suhtes vägagi positiivselt meelestatud. Õigupoolest usuvad paljud investorid, et praegu või lähikuudel on just hea aeg turule siseneda, sest suure tõenäosusega võivad paljud firmad kas stabiliseeruda uuel aastal või tuua endaga kaasa sootuks mitmekordse kasvu.

Ehkki keegi ei saa ette ennustada seda, mis turgudel peaks toimuma hakkama, toome alljärgnevalt välja mõned kasvuaktsiad, mille osas on erinevad analüütikud andnud positiivseid ennustusi.

Roku (sümbol: ROKU)

Enamus inimesi mõtlevad vaid Netflixile striiminguteenuste puhul, kuid tegelikult on Roku üks teenuseid, mis võib kõnetada kasvuaktsiatele keskenduvaid investoreid.

Kuigi laias laastus näib Netflix tõesti edukam, eriti oma 29 miljardi dollari suuruse käibega Roku 2.7-miljardilise käibe kõrval, on Roku tegelikult juhtiv striimingteenus USA turul. Ilmselt on ka see Netflixi ja Roku erinevus: Netflix on saadaval kõikjal üle kogu maailma, Roku aga ei tegutse näiteks valdavas enamuses Euroopaski.

Roku striiminguteenusest olulisemad on ettevõtte seadmed, mis on tänaseks haaranud 30% globaalsest turust. Roku praegust hinnapunkti vaadates usuvad analüütikud, et ettevõtte näol võib tegemist olla hea pikaajalise investeeringuga, ent seejuures ei tasu oodata kiiret kasvu, kuna ettevõte võib endiselt kannatada üleüldise makroökonoomilise seisundi tõttu.

Li Auto (sümbol: LI)

Li Auto on Hiina elektriautode tootja, kes on NIO ja teiste elektriautoaktsiate kõrval jäänud pisut tahaplaanile, ehkki firma on vahepeal saavutanud häid tulemusi. 2022. aasta teisel kvartalil andis Li teada suisa 62%-sest tarnekasvust ning muuhulgas anti hiljuti välja ka uus maasturimudel. Li Autol on veel ka märkimisväärne rahasumma pangakontol ootamas: ettevõttel on parasjagu käibevahendeid mitme miljardi dollari jagu.

See kõik annab analüütikutele põhjust loota Li Auto edu, ehkki hiljuti kukkus ettevõtte aktsia hind märkimisväärselt madalale. Hetkel saab kaubelda Li Autoga 14 USD läheduses, ehkki tavaliselt on ettevõtte aktsia hind olnud isegi 30-40 USD läheduses.

Praegune langus on suuresti koroonahirmu ja tarneahelaprobleemide süü, mistõttu tekkis investorite seas suur Hiina aktsiate müügipaanika. Sellest hoolimata peavad analüütikud Li Autot potentsiaalikaks aktsiaks, eriti järgmiseks aastaks.

Blink Charging (sümbol: BLNK)

Kui rääkida kasvuaktsiatest, siis pole mingi saladus, et lähima kümne aasta lõikes võivad suurimat kasvupotentsiaali pakkuda elektriautodega seonduvad ettevõtted. Just selle tööstusega on seotud ka Blink Charging, mis tegeleb elektriautode laadimisjaamade pakkumisega. Ettevõte on viimase aasta jooksul juba kärmelt kasvanud, olles viimaste numbrite järgi kasvatanud oma käivet suisa 164%.

Kui seni on umbes kolmveerand ettevõtte käibest tulnud Põhja-Ameerikast, siis arvatakse, et nüüd, kus firma on hakkanud laienema Euroopasse, võib kasv olla veelgi jõudsam. Analüütikud usuvad, et järgneva aasta-pooleteise jooksul võib aktsia hind suisa duubelduda.

Excelerate Energy (sümbol: EE)

Eurooplased on mõistagi mures olnud gaasivarude pärast Vene-Ukraina sõja valguses, kuid see tähendab vaid ühte: Euroopa riikidel on aeg mõelda alternatiividele teiselt poolt ookeani.

Siinkohal tulevad mängu Ameerikast pärit gaasifirmad nagu Excelerate Energy. Tegemist on küll mõnevõrra uuema firmaga, kuid just mõne päeva eest tuli välja teade, mille kohaselt tegi ettevõte 5-aastase lepingu Saksamaaga, et lahendada Saksa energiamuresid.

Kui suur Excelerate Energy kasvupotentsiaal on, on muidugi keeruline öelda, kuid viimase aja kasvu toel võib uskuda ettevõttest tulevikus häid tulemusi.

Block Inc (sümbol: SQ)

Goldman Sachsi Michael Ng on Block Inc suhtes väga optimistlik, olles selle 12 kuu hinnasihiks määranud 134 dollarit, mis tähendab tänasel päeval üle 130%-st tõusu.

See optimism on samas ka igati võimalik, kuna firma on tublisti oma majandusnumbreid kasvatanud, eriti praeguses majandusseisus, kus Block Inc pakutavad teenused on igati teretulnud. Niivõrd optimistlikud tulemused ei ole küll nii reaalsed, kuid usutakse, et Block Inc võib lähiaastatel tõesti kasvada veelgi suuremaks.

Allikad ja kasulikud viited:


#ElaEksponentaalselt