Home » eToro ülevaade: konksukohad, konto avamine ja esimese tehingu tegemine

eToro ülevaade: konksukohad, konto avamine ja esimese tehingu tegemine

Käesolev artikkel ei ole investeerimissoovitus ega -õpetus. Investeerimine ja kauplemine võib tuua kaasa raha kaotamise. Enne mistahes investeerimisotsuste tegemist konsulteeri asjatundjatega ning arvesta oma riskitaluvusega.

Peamised põhjused, miks valida eToro:

 • Saad teenida dividende
 • Aktsiatega kauplemine on komisjonitasust vaba;
 • 2000+ finantsvara (aktsiad, indeksid, ETF-id, toormed, Forex)
 • Saad osta ka alusvara (või kaubelda CFD-dega)
 • Kiire registreeruda, konto avamine ja omamine on tasuta
 • Ülimalt kasutajasõbralik, olemas ka äpp
 • Väga lihtne investeerida algajana
 • 10+ aastat tegutsenud ja litsentseeritud platvorm
 • Unikaalne sotsiaalse kauplemise süsteem CopyTrading, mis võimaldab kopeerida edukaid investoreid

CFD-d on keerulised finantsinstrumendid, mille puhul on võimendusega kaubeldes väga kõrge risk kaotada raha kiiresti. 78% jaeinvestoritest kaotavad käesoleva teenusepakkuja juures CFD-dega kaubeldes raha. Sa peaksid kaaluma, kui hästi sa tunned CFD-sid ning kas sinu jaoks on vastuvõetav suur risk kaotada oma raha.

CFD-d on keerulised finantsinstrumendid, mille puhul on võimendusega kaubeldes väga kõrge risk kaotada raha kiiresti. 78% jaeinvestoritest kaotavad käesoleva teenusepakkuja juures CFD-dega kaubeldes raha. Sa peaksid kaaluma, kui hästi sa tunned CFD-sid ning kas sinu jaoks on vastuvõetav suur risk kaotada oma raha.

eToro on üks maailma kõige suuremaid ja populaarsemaid investeerimis- ja kauplemisplatvorme, mille kasutamine on nii lihtsaks tehtud, et absoluutselt igaüks saab seal investeerimisega hakkama.

eToros saab kaubelda kõigi põhiliste finantsvaradega, sealhulgas:

 • aktsiad (sh nt Tesla aktsia, Netflix, Apple, Facebook, Amazon, Microsoft jne)
 • ETF-id ehk börsil kaubeldavad fondid
 • indeksid
 • toormed (sh nt õli, kuld, hõbe, kakao jne)
 • valuuta

eToro investeerimisplatvormi sisu ja “konksukoht”

eToro “konks” seisneb selles, et platvorm põhineb CFD-del ehk hinnavahelepingutel.

Teisisõnu, sa ei osta mitte näiteks Tesla aktsiat ennast, vaid saad sellega kaubelda, teenides raha Tesla aktsia hinna tõusult või languselt, vastavalt tehtud tehingule.

CFD-de baasil on väga lihtne alustada kauplemist, kuna sul pole alustamiseks vaja sugugi palju raha.

Näiteks, kui Amazoni aktsia maksab muidu üle 3000 dollari, siis eToros võid avada positsiooni Amazoni aktsial ainult $50 eest!

Oletame, et sa avasid $50 eest ostutehingu, lootes, et Amazoni aktsia hind tõuseb. Kui see lähebki nii, on ka sinu kunagine $50 nüüd rohkem väärt ning näiteks võid eToros näha juba, et sinu positsiooni hetkeväärtus on juba $60. Kui sa nüüd paneksid selle positsiooni kinni sellise hinna juures, oled teeninud $10.

Täpselt niimoodi eToros investeeritaksegi ning teenitakse raha: hinnaerinevustelt.

Ehkki suurem osa varadest on saadaval võimendusega ja CFD-na, siis tegelikult saad eToros osta ka alusvara ennast. eToro on maakler, kes nö vahendab tehinguid, mistõttu ei pea sa ostma terve aktsia välja, vaid saad osta ainult ka väikese osa aktsiast.

Siiski aga ei ole sa päris “reaalne” aktsionär. eToro kaudu aktsiaid ostes saad sa küll osta vastava aktsia enda nimel, kuid sa ei saa kunagi neid aktsiaid välja kanda eTorost. Teisisõnu, sa oled aktsionär eToro platvormi siseselt, kuid kui tahad näiteks pangas omada aktsiaportfelli, pead sa ikka ostma pangas vastavad aktsiad, sest eToro portfelli sa üle kanda ei saa.

Tuues jälle Amazoni aktsia näiteks, siis sa saad osta alusvarana Amazoni aktsiat end (st sa ei osta seda võimendusega). Amazoni aktsia hind võib küll olla üle 3000 dollari, aga sina saad vabalt osta aktsiat ka 50 dollari eest.

etoro

Nagu ülaltoodud pildist saad näha, ostad sa alusvara end. Pane aga tähele veel ühte konksu: commission free. See on eToro üks suurimaid plusse: sa saad osta aktsiaid ilma igasuguse komisjonitasuta.

eToro funktsioonid, hinnad ja põhitingimused

eToro on põhiolemuselt veebipõhine investeerimisplatvorm/maakler. Konto saab endale avada iga eestlane ja seda vaid paari minutiga. Veelgi enam, eToros saab avada konto isegi Facebooki või Google’i konto kaudu!

Siin on ülevaade mõningatest tähtsamatest tingimustest, hindadest ja punktidest, mida võiksid silmas pidada:

Aktsiatega kauplemineTasuta (0 komisjonitasu)
Konto avamineTasuta
Minimaalne sissemakse oma kontole$10 (ca 8-9€)
Minimaalne väljamakse$30
Väljamaksetasu$5
Üleöö hoidmise tasuPole tasu (tasu on ainult CFD-dega kauplemisel)
Mitteaktiivse konto tasu$10/kuus, kuid alles pärast seda, kui kontole pole logitud 12 kuud ning seal on veel mingi saldoseis
Platvormi keelInglise (eestikeelset versiooni pole)
Platvormi põhivaluutaDollar (kogu arveldus käib dollarites, euro pole saadaval. Euros saab teha kandeid oma kontole, kuid euro konverteeritakse platvormil dollariteks)
Järelevalve & litsentseToro on litsentseeritud Küprosel, järelevalveasutuseks CySEC (litsentsinumber 109/10)

eToro peamised plussid on kahtlemata selle kasutajasõbralikkus ja lihtsus, pluss aktsiate kauplemine on täiesti komisjonitasuvaba. Miinuspoolelt aga toimub kõik dollarites ning väljamaksetasu on samuti krõbedapoolne.

Kuidas avada eToro konto ja alustada investeerimist?

Esimese sammuna pead avama eToro konto, mida saad teha siia lingile klõpsates. Kui klõpsad üleval nurgas olevale nupule “Join now”, avaneb sulle registreerumisankeet:

etoro registreerimine

Loo konto või registreeru Facebooki/Google’i kaudu, nii nagu mugavam.

Selleks, et alustada kauplemist ja investeerimist, pead tegema oma kontole esimese sissemakse (minimaalne sissemakse on $10 ehk ca 8-9 eurot) ning läbima ka isikutuvastuse. Nagu tavaks, pead isikutuvastuse jaoks laadima üles oma ID-kaardi koopia ja oma aadressi tõestuse (telefoniarve või kommunaalteenuste arve on piisav).

Lisaks pead täitma ka väikese küsimustiku, kus küsitakse sinu investeerimistausta ja -kogemuse kohta. Ole mureta, see pole midagi keerulist, kuid eToro teeb seda selleks, et mõista, mis masti investoriga tegemist on (kas oled algaja või professionaal).

Kui konto on avatud ja oled valmis sissemakset tegema, vajuta all nurgas olevale nupule “Deposit Funds”. Makseviise on valikus üsna rohkelt ka eestlaste jaoks:

etoro makseviisid

Minu kogemuse järgi on eToros kõige mõistlikum kasutada kas Trustly kaudu pangaülekannet või oma pangakaarti. Olen seni teinud igati edukalt makseid LHV pangakaardi kaudu ning pole kunagi tekkinud probleemi sissemakse kohalejõudmisega. Makse kajastub saldos sisuliselt kohe.

Kui su konto on kinnitatud (st isikutuvastus tehtud) ja sissemakse kohale jõudnud, saadki alustada investeerimist.

Kuidas teha eToros oma esimene aktsiainvesteering?

eToros on nii lihtne osta ja müüa aktsiaid, et sa saad tehinguid teha mõne hetkega.

Alustuseks otsi soovitud aktsiat lehe ülaosas oleva otsinguriba kaudu:

etoro apple aktsia

Kui oled leidnud soovitud aktsia, klõpsa lihtsalt ENTER-klahvi ning sind suunatakse eToro lehele, kus on vastava aktsia kohta hulgaliselt infot.

eToro üks suuri eeliseid on käepärased graafikud ja statistika. Kui vajutad nupule “Stats”, näed aktsia täpsemat graafikut, “Chart” sektsioonist näed ka küünlagraafikut.

etoro investeerimine

“Research” sektsioonis on veel isegi aktsiaanalüüsid üheskoos ostu- või müügisoovitustega.

apple aktsiaga kauplemine

Kui oled valmis tehingut tegema, klõpsa nupul “Trade”, misjärel avaneb selline vaatepilt:

kauplemine

Nagu näha, on kogu kasutajaliides iseenesest mõistetav: sa võid valida, kas teha ostu- või müügitehing, st Buy/Sell. Samuti saad määrata soovitud summa ja võimenduse või saad osta alusvara enda, nagu näha ülaltoodud pildil.

Kõiki oma tehtud tehinguid näed “Portfolio” vahelehelt, kus tehtud tehing kenasti kajastub:

portfell

Kui tahad positsiooni sulgeda, pead klõpsama hammasrattaikoonile rea lõpus ning sealt tehingu sulgema. See ongi kõik!

eToros investeerides on kõige pikaajalisem eeltöö, mille pead tegema enne, kui soovid oma investeeringuid teha. Kui sul on aga täpselt teada, mida soovid osta, on tehingute tegemine mõne sekundi küsimus!

CFD-d on keerulised finantsinstrumendid, mille puhul on võimendusega kaubeldes väga kõrge risk kaotada raha kiiresti. 78% jaeinvestoritest kaotavad käesoleva teenusepakkuja juures CFD-dega kaubeldes raha. Sa peaksid kaaluma, kui hästi sa tunned CFD-sid ning kas sinu jaoks on vastuvõetav suur risk kaotada oma raha.

CFD-d on keerulised finantsinstrumendid, mille puhul on võimendusega kaubeldes väga kõrge risk kaotada raha kiiresti. 78% jaeinvestoritest kaotavad käesoleva teenusepakkuja juures CFD-dega kaubeldes raha. Sa peaksid kaaluma, kui hästi sa tunned CFD-sid ning kas sinu jaoks on vastuvõetav suur risk kaotada oma raha.

eToro sotsiaalne kauplemine “Copy Trading”

eTorol on üks unikaalne funktsioon nimega CopyTrader™, mis annab investeerimisele täiesti uue tasandi. Nimelt, sul on võimalik automaatselt kopeerida mõne teise eToro kasutaja tehinguid, st sa ei pea isegi tegema ise otsuseid, vaid võid kopeerida kellegi teise samme.

Kui sa oled algaja investeerija ja ei ole kindel, mida täpselt osta, saad sa eToro CopyTrader funktsiooni kaudu kopeerida automaatselt selliseid kauplejaid, kelle sooritus on olnud väga hea.

Teisisõnu, platvormi tippkauplejad justkui töötaksid sinu heaks.

copytrader

Mõnes mõttes on eToro nagu üks suur kommuun, kuna inimesed saavad kommenteerida uudiseid, jagada oma mõtteid ja õppida turgu tundma. Sa saad vestelda teistega, rääkida strateegiatest jne.

On isegi neid, kes kutsuvad eToro “kauplemismaailma Facebookiks”, kuna platvormil on omamoodi suhtlusnüanss juures.

Kusjuures, kui sa oled ise edukas investor, on sul võimalik liituda eToro Popular Investor programmiga, mille vahendusel saad hakata raha teenima selle eest, et sa oled niivõrd edukas investor.

eToro on aga eriti hea investeerimisplatvorm täielikele võhikutele, kes tahavad õppida tundma investeerimismaailma enne, kui hakkavad “korralikult” panga kaudu aktsiaid ostma, näiteks. Kui tahad investeerimiskogemuse saada ja selle käigus ka raha teenida, on eToro väga hea koht alustamiseks. Arvesta lihtsalt alati riskiga raha kaotada – ükski investeering pole turvaline.

CFD-d on keerulised finantsinstrumendid, mille puhul on võimendusega kaubeldes väga kõrge risk kaotada raha kiiresti. 78% jaeinvestoritest kaotavad käesoleva teenusepakkuja juures CFD-dega kaubeldes raha. Sa peaksid kaaluma, kui hästi sa tunned CFD-sid ning kas sinu jaoks on vastuvõetav suur risk kaotada oma raha.

CFD-d on keerulised finantsinstrumendid, mille puhul on võimendusega kaubeldes väga kõrge risk kaotada raha kiiresti. 78% jaeinvestoritest kaotavad käesoleva teenusepakkuja juures CFD-dega kaubeldes raha. Sa peaksid kaaluma, kui hästi sa tunned CFD-sid ning kas sinu jaoks on vastuvõetav suur risk kaotada oma raha.

error: Content is protected !!