Home » 5 aktsiat, mida eksperdid soovitavad 2022. aastal osta

5 aktsiat, mida eksperdid soovitavad 2022. aastal osta

Pärast tormilist 2021. aastat maailma aktsiaturgudel on paljud investorid hetkel kõhklevad: keegi pole päris kindel, kas 2022. aasta kordab eelnevat või on ees paremad ajad. Siiski on eksperdid üpris optimistlikud ning näevad potentsiaalseid kasvuvõimalusi mitmetest nurkadest.

Alljärgnevalt teeme ülevaate aktsiatest, mis on erinevate ekspertide arvates hetkel kõige tugevamad ning võivad näha järgneva aasta jooksul ka tugevat kasvu.

Under Armour (UAA)

Hind hetkel:19.85 USD
Turukapital:$8.5 miljardit
P/E:21.06

Ameerika spordiriiete ja -varustuse tootmisega tegelev Under Armour on mitmete ekspertide arvates suure kasvupotentsiaaliga aktsia. Analüütikute sõnul on aktsia hinnaideaal ca 32-36 dollarit, mis tähendab praeguse hinna juures pea 80%-st kasvu, kui see ideaal saavutatakse.

Under Armour on ühtlasi üks firmadest, mis on otsustanud aina vähendada oma koostööd Hiina tootjatega, soovides 2023. aastaks langetada oma tootmise Hiinas 7% juurde. Selline perspektiiv võib muuta aktsia ka märksa ihaldusväärsemaks ja Under Armouri tooted veelgi populaarsemaks.

Alphabet (GOOGL)

Hind hetkel:2740.34 USD
Turukapital:$1.82 triljonit
P/E:26.39

Alphabet ehk vana hea Google domineerib endiselt paljude tippinvestorite valikute esiotsas.

Ehkki GOOGL aktsia hind on juba niigi väga kõrge, arvavad analüütikud, et selle hinnaeesmärk on isegi ca 3500 dollarit, mis tähendaks 20%-st kasvu. Kümned analüütikud arvavad, et GOOGL aktsia on kahtlemata ostmist väärt ning mõned eksperdid hindavad aktsiat isegi tugevaks ostukohaks.

Alphabet on vaieldamatult kõige mõjukam tegija kogu tehnoloogiamaastikul ning jätkab agaralt innovatsioonide loomist, mistõttu võib uskuda, et GOOGL aktsia on tõesti hea valik neile, kes vähegi jaksavad oma portfelli seda lisada.

Charles Schwab (SCHW)

Hind hetkel:91.74 USD
Turukapital:$173.4 miljonit
P/E:34.90

See firma pole ilmselt eestlastele eriti tuttav, ent tegemist on võrdlemisi populaarse pangaga Ameerikas. Nagu tüüpiline pank, tegeleb ka Charles Schwab igapäevapanganduse, laenude ja varahaldusega.

Viimasel aastal on SCHW aktsial eriti hästi läinud: aktsia hind on kasvanud 50% võrreldes aastaga enne seda ning hetkel tundub, et kasv ei kavatse sugugi lõppeda. Eksperdid leiavad, et kuna Charles Schwab saab veel mitmeid asju oma teenustes täiendada, võib aktsia kasv jätkuda, ehkki hinnaideaaliks peetakse hetkel ca 95 dollarit (seega kasv ei pruugi olla väga võimas).

Micron Technology (MU)

Hind hetkel:94.45 USD
Turukapital:$105.8 miljardit
P/E:14.61

Micron on firma, mille toodangut kasutame me kõik, ent vähesed üldse on kuulnud ettevõttest. Nimelt, Micron toodab mälukomponente sisuliselt kõikidele tehnikaseadetele ning on seejuures maailma juhtiv mälukomponentide tootja.

Lisaks juba niigi tugevale turuseisule on Micronil võimalik veel laiendada oma teenuseid AI-tehnoloogia, 5G, pilveteenuste ja muu taolisega, seega usuvad eksperdid, et Micronil on veel rohkelt potentsiaali. Samuti peetakse seda suurepäraseks ostuvõimaluseks, kuna ettevõtte majandusnäitajad on üksnes kasvuteel ning ka P/E suhtarv on väga madal.

Lowe`s Companies Inc (LOW)

Hind hetkel:251.09 USD
Turukapital:$169.17 miljardit
P/E:21.81

Ka sellest firmast ei ole eestlased ilmselt kuulnud, ent tegemist on Ameerika suurima tööriistapoe/kodutarvikute poega – omamoodi on see poekett suisa legend. Ettevõte loodi juba sada aastat tagasi ning üle kogu Põhja-Ameerika on Lowe’s poode üle 2000.

LOW aktsia on pidevalt olnud üks stabiilseid valikuid investorite portfelli täiendamiseks, kuna firma aktsia P/E on võrdlemisi madal, Lowe’s maksab regulaarselt dividende ning ettevõtte pankrotistumise võimalus on üpris väike, arvestades kuivõrd legendaarse poega tegemist on. Eksperdid usuvad, et aktsia hinnal on samuti võimalik kasvada, arvestades LOW viimase aja sooritust.


#ElaEksponentaalselt