Home » Kuidas alustada investeerimisega #1: Kuidas motiveerida end teenima rohkem raha?

Kuidas alustada investeerimisega #1: Kuidas motiveerida end teenima rohkem raha?

Raha teenimiseks on lõputult palju võimalusi: sa võid hakata vabakutseliseks, küsida tööl palgakõrgendust või asuda parema palgaga töökohale, sa võid hakata põhitöö kõrvalt raha teenima mõne oma hobiga, sa võid luua ise mõne toote või teenuse, investeerida mõnel investeerimisplatvormil (nagu eToro), reklaamida teiste tooteid – see nimekiri võiks jätkuda väga pikalt.

Inimesed ei teeni soovitud rahasummasid mitte sellepärast, et võimalusi ei oleks piisavalt, vaid sellepärast, et nad ei kasuta ära võimalusi, nad ei julge riskeerida ning nad lihtsalt ei usu iseendasse.

Vahel ei ole inimesel motivatsiooni teenida rohkem raha ning kui puudub motivatsioon, puudub ind edasi pürgida, mis tähendab, et võimalustest ei haarata kinni ning võimalusi ka ei otsita.

Kui sa tahad seda muuta, pead sa olema sisemiselt motiveeritud. Siin on 3 selget sammu, mis aitavad sul üles leida oma sisemise innukuse ning pürgida parema rahalise elu poole.

1. Tee selgeks, mille nimel sa töötad

Kui sa ei tea, mida sa täpselt saavutada tahad, on ka selge, et motivatsiooni ei ole – kui pole “päästikut”, mis ergutaks sind tegutsema, ei saagi motivatsioonist juttu olla.

Seepärast pead sa ennekõike tegema selgeks, mida sa üldse tahad rahaliselt saavutada.

Kas sa soovid teenida teatud rahanumbri iga kuu oma pangakontole? Tahad saada finantsiliselt vabaks? Tahad osta midagi konkreetset? Misiganes sinu eesmärk ka pole, pane see kirja nii, et see oleks pidevalt silmaulatuses.

Niimoodi on sul järjepidevalt silme ees oma eesmärk ning on ka rohkem indu selle suunas liikuda.

2. Tee endale selge süsteem

Facebookis motivatsioonitsitaatide lugemine ei anna kahjuks midagi. Mis aga reaalselt aitab, on konkreetse süsteemi loomine.

Motivatsioon on nimelt sisuliselt emotsioon ning ilma igasuguse juhise või struktuurita võivad emotsioonid joosta laiali, mille tulemusena ei ole sul ka tegutsemistahet.

Seepärast tuleks luua endale süsteem, mis aitab järgida püstitatud eesmärke sammhaaval ning on visuaalseks teejuhiseks, mis hoiab sind rajal isegi siis, kui sul on endal sisemiselt tunne nagu miski ei muutuks.

Näiteks kui su eesmärk on saada 10 aasta pärast miljonäriks, võib see eesmärk iseenesest tunduda absurdselt kaugena ning motivatsioon võib kaduda, sest tunned nagu eesmärki ei saa saavutada.

Kui sa aga jaotad selle eesmärgi väiksemateks osadeks, näiteks paned kirja plaani, mille kohaselt peaksid iga päev teenima umbes 270 eurot, on asjad juba natuke selgemad.

Muidugi pead sa seejärel selgeks tegema ka selle, kuidas need 270 eurot iga päev teenida, kuid kui oled jaotanud eesmärgi väiksemaks, on selle saavutamine palju tõenäolisem, mis tähendab, et sul on ka rohkem motivatsiooni, sest saavutus tundub olevat lähedal.

Oma saavutuste jälgimiseks võid luua kas või lihtsa Exceli tabeli, kasutada märkmepabereid või kalendrit. See, millise süsteemi järgi sa end motiveerituna hoiad, on juba sinu teha, kuid oluline on luua endale selge struktuur.

Ilma selleta on eesmärgid lihtsalt uitmõtted, mis kaovad sama kiirelt nagu need tekkisid.

3. Premeeri end

Kui oled mõnda aega oma eesmärke tublisti täitnud, tasuks end ka premeerida. Niimoodi on sul rohkem indu täita juba järgmiseid eesmärke ning saada järgmine “auhind”. Preemiaks võib olla misiganes sulle meeldib – kook, kinoskäik, väike reis.

Ära aga jäta enda premeerimist plaanist välja – kui oled tublisti eesmärke täitnud, oled igati välja teeninud väikese auhinna!

Kuidas säilitada motivatsiooni, kui sissetulek ei kasva nii kiirelt kui oodatud?

Motiveeritud käitumine peab muutuma sinu harjumuseks ning niivõrd “kohustuslikuks” käitumiseks, et selleta ei oleks mõeldav tegutseda. Sa ei ütleks ju kunagi: õues sajab vihma, seega ma ei lähe lapsele lasteaeda järgi ja jätan ta sinna.

Täpselt sama põhimõttega tuleks suhtuda töösse ja raha teenimisse: see on nagu sinu laps, kelle eest tuleb hoolitseda pidevalt. Kui sa võtad motiveeritud käitumist igapäevase kohustusena, on ka tunduvalt raskem motivatsioonil jalga lasta.

Ära karda oma eesmärke, ükskõik kui suured need ka tunduvad, ning kui tunned, et ei jaksa tegutseda edasi, alusta oma plaani kirjapanemisest ning hakka tasapisi sammhaaval edasi liikuma.

#ElaEksponentaalselt